800px-Пушкінська,_79._Свято-Іллінський_чоловічий_монастир

Новости

Дивовижна свiтлина, зображуюча християнську святиню Одеси, перемогла у конкурсi пам’яток культурної спадщини

24 Ноя , 2014  

Свiтлина Олександра Левицького та Дмитра Шаматажі (проект «Архітектура Одеси») перемогла у фотоконкурсi пам’яток культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки» в Одеськiй областi.

Олександр Левицький та Дмитро Шаматажі є авторами проекту «Архітектура Одеси», в рамках якого були проведені фотовиставки та створено чудовий сайт, присвячений архітектурі рідного міста. Мета цього проекту — вберегти культурну спадщину та зробити місто досконалішим, красивішим, чистішим.

Пам’ятка, зображена на фотографії переможця, є однією з християнських святинь Одеси. Чоловічий монастир в ім’я пророка Іллі був заснований 10 листопада 1894 року. Ще у 1884 році на цьому місці існувало Іллінське подвір’я для допомоги паломникам, які мандрували через Одесу на Афон і в Палестину. Це був звичайний будинок для розміщення прочан. Кількість прочан збільшувалася, і у 1894 році архімандрит Афонського Іллінського скиту велебний Гавриїл заклав трипрестольний п’ятиглавий храм, що є точною копією Іллінського скиту на горі Афон. Храм побудований протягом 1894—1896 років за проектом архітектора Л. Ф. Прокоповича. Це трипрестольна церква у візантійському стилі. Великий купол церкви розписали на зразок храму Христа Спасителя в Москві. З 1995 року Іллінська парафія стала монастирем.

800px-Пушкінська,_79._Свято-Іллінський_чоловічий_монастир

Об’єктом зображення на світлині стала розписна стеля головного нефу собору з великою люстрою. Фотографія зачаровує деталями та високою технічною якістю виконання. Чого тільки варті тоненькі промінчики від електричних свічок, витончені і об’ємні оберемки колон, білосніжна і золота ліпнина. Загальний світлий блакитний колорит світлини створює повну ілюзію пейзажу небесного царства.

Для написання були використані матеріали з Вікіпедії, стаття «Свято-Іллінський чоловічий монастир» та матеріали офіційного сайту Свято-Іллінського чоловічого монастиря.

Iншi переможцi.

,